حمید

بسم رب الشهدا و الصدیقین
....

پیوندها

بخش هایی از خطبه های نمازجمعه امروز کرج

جمعه, ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۹:۱۹ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم
امروز در مدت چند ثانیه یاد شبکه های کامپیوتری افتادم وقتی با عبارت آر اس ای روبرو شدم.
آر اس ای، رمز گذاری به روش کلید عمومی اما، جدیدا بدافزارش هم اومده. همه ی فایل ها رو رمزگذاری میکنه، و بعد باج گیری میکنه. باید به حساب طراحان این بدافزار پول ریخته بشه تا قفلش رو باز کنند.!
در این سه چهار سال گذشته تقریبا هر شش ماه یکبار کل هاردم پریده، هر دفعه هم معمولا باعث ایجاد یک تغییری در زندگیم شده، مثلا از امروز تصمیم گرفتم بخش هایی از خطبه های نمازجمعه ی کرج رو روی وبلاگ قرار بدم تا پخش شه و یکجا نمونه. مطالب رو از زاویه ی دید خودم مینوسم.
..............................................................
مختصری از خطبه های آیت الله حسینی همدانی در نماز جمعه ی کرج؛
ابتدا با خطبه های امیرالمومنین شروع کردند؛
 موضوع امر به معروف و نهی از منکر بود. اینکه این امر از جهاد بالاتر است. اینکه نظام عالم، نظام علت و معلول است حتی اگر ما همه ی علت ها را نفهمیم.
به فلسفه ی دعا اشاراتی شد.
سپس سوره ی توحید را خواندند.
حدیثی از امام صادق علیه السلام در مورد امر به معروف و نهی از منکر، راجع به گذر عیسی بن مریم از قریه ای؛
" عیسى بن مریم علیهما السّلام به قریه‏ای رسید که اهل آن و پرنده‏ها و جاندارانش یک جا مرده بوند. فرمود: همان اینها به خشم و عذاب (خدا) هلاک شده‏اند و اگر به مرگ طبیعی و جدا جدا مرده بودند حتماً یک دیگر را به خاک می‏سپردند. حواریون عرض کردند: یا روح اللَّه از خدا بخواه اینها را براى ما زنده کند تا به ما بگویند کردارشان چه بوده که باین عذاب گرفتار شده‏اند، تا ما از آن دورى کنیم. پس عیسى از پروردگار خود خواست. پس از جانب فضا به او ندا شد: که آنان را صدا بزن.

پس عیسى شب هنگام بر تپه‏ای از زمین برآمد و فرمود: اى مردم این ده!
یک تن از میان آنها پاسخ داد: بلى اى روح خدا و کلمه‏‏ی خدا!
فرمود: واى بر شما کردار شما چه بود؟
در پاسخ عرض کرد: پرستش طاغوت و دوستى دنیا همراه با ترس اندک از خدا و آرزوى دور و دراز و غفلت در سرگرمى و بازى.
عیسى فرمود: محبت شما به دنیا چگونه بود؟
عرض کرد: مانند دوستى کودک به مادرش که هر گاه به ما روی مى‏آورد شاد و خرسند می‏شدیم و چون از ما روی مى‏گرداند گریان و غمناک می‏شدیم‏.
فرمود: پرستش شما از طاغوت چگونه بود؟ عرض کرد: گنهکاران را فرمانبرى داشتیم.
فرمود: سر انجام کار شما به کجا کشید؟
عرض کرد: شبى را به خوشى به سر بردیم و بامدادان در هاویه افتادیم.
فرمود هاویه چیست؟
عرض کرد: سجین است.
فرمود: سجین چیست؟
عرض کرد: کوه‏هایى از آتش گداخته است که تا روز قیامت بر ما فروزان است....
فرمود: واى بر تو! چه شد که جز تو کس دیگرى از این جمع با من سخن نگفت؟
عرض کرد: اى روح خدا ! همه‏ی آنها با دهنه و لگام آتشین مهار شده‏اند و به دست فرشتگان سخت‏گیر و تند‏خو گرفتارند.
و من در میان آنها به سر می‏بردم ولى از آنها نبودم تا آن هنگام که عذاب خدا آمد مرا هم با ایشان در برگرفت پس من به تار مویى بر لبه‏ی دوزخ آویزان هستم و نمی‏دانم که آیا به رو در آن بیافتم و یا از آن رهایى بیابم.
پس عیسى، رو به حواریین کرده فرمود: اى دوستان خدا خوردن نانى خشک با نمکى زبر و خوابیدن بر مزبله‏ها خیری زیاد است در صورتى که با عافیت در دنیا و آخرت همراه باشد."

سپس فرمودند 8-9 نظر راجع به ظهور است یکی از آنان این است که می گویند ظهور فقط وصل به اراده ی خدا است و زمینه سازی و عدم زمینه سازی توسط مردم تاثیری در آن ندارد و اما یکی دیگر از نظرات که بسیار مورد تایید است این است که ما وظیفه ی آماده سازی داریم. حضرت امام که طراح انقلاب است، انقلاب را مقدمه ی حکومت جهانی حضرت حجت می داند.
امام موسی کاظم می فرمایند؛
"هرکسی اسبی را به انتظار امر ما نگه دارد و به سبب آن دشمنان را خشمگین سازد و او به ما منسوب باشد خداوند روزیش را فراخ گرداند و به او شرح صدر دهد، او را به آرزویش برساند و در رسیدن به خواسته هایش یاری کند."
خطیب فرمودند، آن زمان اسب بود الان علم است، آن زمان تیر بود الان موشک است.
لحظه ی ظهور معلوم نیست، هر لحظه ای که اراده ی خدا باشد رخ می دهد؛
"ابوعبدالله جعفی می گوید: امام باقر (ع) از من پرسید:

مدت مرزبانی نزد شما چقدر است؟
گفتم: چهل روز.
امام گفت: لیکن مدت مرزبانی ما تا همیشه است... "

لذا شیعیان باید در هر لحظه آماده باشند.
سپس وارد مصادیق روز شدند، از جمله پروژه ی نفوذ که مدت هاست بهش اشاره دارند؛
اشاره ای داشتند به اتفاقی که اخیرا در دانشگاه افتاده است و ظاهرا فردی سخنرانی ای داشته اند بسیار مودبانه و آرام و گزاف، و داعش را زاییده ی انقلاب اسلامی دانسته اند و مورد تحسین مدیر فرهنگی دانشگاه قرار گرفته اند. و فقط این نیست لیستی از کارهایی که به اسم صلح و دوستی و سلامتی در جامعه می شود را نام بردند و پرسیدند اینها اتفاقی است؟ فرمودند تلاش دشمن این است که هویت دینی ما گرفته شود. اصالت از بین برود.
حج، یکی دیگر از مطالبی بود که مطرح شد. فرمودند ما الان استطاعت به حج رفتن نداریم. ما الان امنیت نداریم. هر جا مصاحبه ای ازتان شد همین را بگویید، چرا که الان دشمن می خواهد توپ را به زمین ما بیندازد و در جهان بگویند که ما می خواهیم ایرانی ها بیایند اما ایرانی ها نمی خواهند.
اشاراتی به مناسبت ها و مطالب دیگر داشتند و در انتها دوباره اشاراتی به پروژه ی نفوذ داشتند وفرمودند که فکر نکنید که این دیدارها اتفاقی است، دارند به اسم حقوق بشر هر کاری میکنند، قصد درست کردن جنجال و ورود دشمن به عرصه را دارند. همین خانواده به دشمن گرا داده بودند که اگر تحریم را بیشتر کنید اینها تسلیم می شوند.
ایشان در میانه ی بحث اشاراتی راجع به جهاد تبیینی هم داشتند.
..................

  • ۹۵/۰۲/۳۱
  • اینجانب