حمید

بسم رب الشهدا و الصدیقین
....

پیوندها

نماز جمعه 7 خرداد کرج

جمعه, ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۳۴ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم
از هفته ی پیش تصمیم گرفته ام که خطبه های نماز جمعه کرج را در صفحه وبلاگم قرار دهم. بنده یکی از حاضرین معمولی نمازجمعه هستم و همراهم دستگاه ضبط صدا نمیبرم لذا احتمال وجود درصدی از خطا در آنچه در وبلاگ میگذارم هست.

....................

بخش هایی از نمازجمعه 7خرداد 95 به امامت آیت الله حسینی همدانی؛
عمل کنید. وقت عمل، الآن است. اهل دوزخ این وقت را ندارند و از دعا محرومند.
امروز، بخش اول از خطبه های نماز جمعه مثل قبل تر ها مربوط به خواندن خطبه هایی از نهج البلاغه در مورد موضوع دعا بود.
و اما بخش دوم با محوریت امر به معروف و نهی از منکر بود. "وَقُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً" نه یعنی جوری حرف بزنید که مردم خوششان بیاید، البته در مقام بیان باید نیکو سخن گفت اما این آیه یعنی حرفی بزنید که مفید به حال جامعه باشد. شعارهای انقلاب کد­گذاری مسیرهای انقلاب است تا رسید به مقصد. گاهی دشمن با صراحت وارد می­شود و شعارها را مورد هدف قرار می دهد.
در ادامه اشاراتی به مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شد. انتخاب آیت الله جنتی و لزوم انقلابی ماندن مجلس خبرگان و شروع دوره جدید مجلس شورای نگهبان موضوع این بخش از خطبه بود.
اشاره شد به گذشت دو ماه و نیم از ابتدای سال اقدام و عمل: نباید­های اقتصاد مقاومتی، مهم است. یک سری کارهایی را نباید انجام داد. تشخیص اینها و شجاعت برای انجام ندادنش بسیار کلیدی است. اما الان دارد چه اتفاقاتی می افتد؟ فقط چند کشور در دنیا هستند که می توانند توربین های بزرگ بسازند، یکی از این ها، ایران است. شرکت مپنای ایران است. حتی اخیرا ریاست جمهوری هم از آن شرکت دیدن کرده است و تعریف هم کرده است. امّا، الان، یک شرکت توربین ساز کره ­ای آمده است در ایران دفتر زده!
الان چرا ایتالیایی ها آمده اند دارند برای نیروگاه وارد مذاکره می شوند؟ اصلا چرا راه میدهید؟!
صحبت هایی راجع به پیاده سازی کارهای کلان در سطح کلان و کارهای خرد در بدنه داشتند و خواستند کارها انجام شود.
در ادامه به مناسبت ها اشاراتی داشتند و با توجه به دهه نکوداشت مساجد فرمودند همین الآن 100 مسجد در کرج کم داریم. مسجد نهاد دینی سیاسی اجتماعی است. سه عنصر در چنین مکانی بسیار پراهمیت و اساسی است، معطر بودن، سیستم نور و سیستم صوت.

..........

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  • ۹۵/۰۳/۰۷
  • اینجانب