حمید

بسم رب الشهدا و الصدیقین
....

پیوندها

نماز جمعه 16 مهر کرج

يكشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۵، ۰۳:۳۱ ب.ظ

بسم الله الرّحمن الرّحیم
در اینجا بخش های تقریبا جامعی از خطبه ی نماز جمعه ی کرج را آورده ام. این مطالب جزوه نویسی از خطبه است لذا، تا جایی که فهم من به مطالب درست و دقیق بوده، جزوه ی نوشته شده هم دقیق و هر جا فهم من درست نبوده جزوه هم اندکی بی دقتی دارد.
نمازجمعه 16 مهر 95
  • توجه به غیبت
  • مقصد این است که، کشور ما یک کشور اسلامی باشد.
هدف دین، سعادت بشر است و لذا برنامه ی مرتب و منظم دارد که همه شئون را را در بر بگیرد. لذا ما برنامه را، مبنای حکومت را و نوع حاکمیت را از قران میگیریم.
آیه ی 40 سوره مبارکه یوسف: "... إِنِ الْحُکْمُ إِلا لِلَّهِ... ذَلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ ... ﴿٤٠﴾" که می گوید حکم جز برای خدا نیست این است دین درست و آیه 26 سوره مبارکه طه: "اذْهَبْ إِلَى فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَى ﴿٢٤﴾" طرح می شود که با طاغوت مبارزه کنید و درگیر شوید. اینها همگی موید این است که سیاست ما عین دیانت ماست.
  • قرائت سوره مبارکه توحید و سلام بر ائمه اطهار
  • هر چه دل و فکر را از یاد خدا غافل کند لهو است.
غیبت کردن لهو است و باید کنار گذاشته شود. انسان اگر حرفی راجع به مومنی شنید قیام به دفاع کند. سریع دفاع کند. در روایت است که به ابوذر گفته شد ای ابوذر اگر نزد مسلمانی از برادر مسلمانش غیبت کردند و او توان یاری مقابله را ولو به یک کلمه داشت و او را نصرت کرد، خدای تعالی او را در تمام امور دنیایی و آخرتی او نصرت می کند و اگر توان مقابله ولو به یک کلمه داشت و چنین نکرد خدای تعالی او را در دنیا و آخرت به ذلّت می اندازد.
  • در این هفته مطالب مهمی از لسان رهبر معظم انقلاب در دیدارهای گوناگون مطرح شد که قابل توجه است.
  • این هفته سالگرد شهادت سردار رشید اسلام مرحوم شهید حسین همدانی است.
  • تسلیت برای عزای حسینی. عزای حسینی روحیه ی بی خیالی و بی تفاوتی را از انسان می گیرد. شور و هیجان ایجاد می کند که فرد بی تفاوت نباشد و اهل قیام و اقدام باشد. این خیمه هرجا برپا شود، انگار دانشگاه انسان سازی برپا شده است.
اویی که سیاه می پوشد، بایست مکتب حسین در جانش بنشیند و در همه جلوه های خانوادگی، حاکمیتی، مناسبات سیاسی و سایر جلوه ها ظاهر شود.
زیر بار طاغوت نباید رفت. زیر بار ذلّت نباید رفت.
 عده ای، الان، حرف بد را توجیه می کنند! می گویند که اگر فلان مطلب راجع به رابطه با اسرائیل توسط فلانی گفته شده منظورش فلان بوده.! مردم گرسنگی و جنگ را تحمل کردند تا اقتدارشان کمرنگ نشود. نکند آقایان و مسئولین از مردم مقتدر عقب بمانند. هدف جنگ نرم، استحاله ی نظام اسلامی از درون است. چرا دائما صحبت از ارتباط با آمریکا می کنند؟ میخواهند با تکرار، عادی سازی کنند. می خواهند انگیزه های مقابله کردن را در مردم سست کنند.
آیه ی 191 سوره مبارکه بقره: "....وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ..." و آیه ی 217 سوره مبارکه بقره: "...وَالْفِتْنَةُ أَکْبَرُ مِنَ الْقَتْلِ..." می گویند جنگ نرم از جنگ سخت خطرناک تر است چرا که نتیجه اش از بین رفتن ارزش ها است. تشخیص آن نیاز به بصیرت و روشن بینی دارد چرا که به تدریج پیش می رود. تمام ترفندهای آن در زیارت عاشورا آمده است، لذا زیارت عاشورا را باید رمز گشایی کنید. الان عده ای در رفتار، گویش و ...طوری رفتار می­کنند که نتیجه اش تضعیف رهبری است.
عده ای خواستند امیرالمومنین را خانه نشین کنند و تا حدی پیش رفتند که به حذف فیزیکی منجر شد. آنان با نفوذ در دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز تا شهادت امام زمانشان حضرت حسین علیه السلام پیش رفتند و با توطئه های سیاسی زمینه را برای عملیات نظامی جلو بردند. ترفندها در زیارت عاشورا آمده است. بعضی عبارات در زیارات عاشورا فقط برای باز شدنشان 10 ها ساعت بحث میبرد. در اینجا اشاراتی به بعضی کلمات "وَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْکُمْ عَنْ مَقامِکُمْ ، وَ اَزالَتْکُمْ عَنْ مَراتِبِکُمُ" می شود:
"دفع" کنار گذاشتن است کنار گذاشتنی که دوام ندارد.
"ازال" نابود کردن است. یعنی دیگر نمی شود آن را برگرداند.
"دفع" شبیه کودتا است. کودتایی که بشود برای مرحله ی بعد "ازال" را محقق کرد. یعنی نابودی کامل را محقق کرد.
"مقام" جایگاه است. مثل مقام رهبری جامعه. مثل حکومت. حکومت، مقام است.
"مراتب" به مجموعه ی پشت سرهمی که از بالا به پایین مرتب شده می گویند. مثلا خدا بالاتر از پیامبر و پیامبر بالاتر از امام و امام بالاتر از فقیه و فقیه بالاتر از اینجانبی است که در خانه نشسته ام.
"رتبکم الله" یعنی این مراتب را خداوند اینگونه چیده است.
طیفی که تلاش میکنند تا "دفعتکم عن مقامکم" را در جامعه اجرا کند، برنامه هایی دارند:
ابتدا سعی می کنند انسجام و وحدت نیروها را از بین ببرند.
دوم تلاش می کنند که در بین خودشان اتحاد ایجاد کنند.
.... لذا حزب الله باید دقت کند دو قطبی نشود. اگر حزب الله دوقطبی شد بدانید که تضعیف شد. و در نتیجه طرف مقابلی که در مقابل اهل بیت ایستاده مدیریت خود را در جامعه اجرا می کند...
سوم عناصر موثر را با شایعه سازی و جنگ روانی و ترور شخصیت تخریب کنند و به حاشیه ببرند.
چهارم دست به عوام فریبی می زنند.
....با دادن شعارهای عوام فریب، عوام فریبی می کنند. با اقداماتی دست به انحراف افکار عمومی می زنند. در وضعیت فعلی عده ای نفوذ کرده اند و جریان هایی راه انداخته اند و در آینده مسائل مهم تری به وجود خواهند آورد. مسئولان سهل انگاری هایی می کنند. توجه ندارند که تلاش برای ارتباط با آمریکا زمینه های نفوذ ایجاد می کند. کنسرت هایی که تاحال اتفاق افتاده. جملاتی که تا حال گفته شده. مثلا در عباراتشان آورده اند که: "کمر ایران در برابر فشارهای آمریکا خم شد"، "دولت نمی تواند کشور را اداره کند"، "جوانان در این کشور آزادی کامل و خوشبختی ندارند"، "روحانیت مانع رشد کشور است.". رواج شعارهایی که نتیجه اش بی توجهی به آرمان های اولیه است. همگی در زمینه ی انحراف افکار عمومی است.
الان 7 جور مسئول آمده اند 7 جور آمار داده اند. اینجا اعتماد عمومی از بین می رود. عده ای حقوق های نجومی برده اند.
در زیارت عاشورا گفته می شود که توجه داشته باشید اینها "امت" هستند. اینها شخصیت های خاصی هستند. در بین اقشار مردم هستند. شخصیت های عالم و مهم و فرهیخته ای به نظر می آیند و فقط مثل شمر و آل یزید نیستند، بلکه مخفی در لایه های جامعه هستند، صاحب منصبند، مسئولیت های اداری دارند.
اگر مردم درست توجه کردند و مواظبت کردند و علما و دانشمندان سخن گفتند و اینها را بیان کردند "دفع"هرگز به مرحله ی "ازالتکم" نخواهد رسید. امروز هیچ فردی نباید در دفاع از رهبری و بیانات او کم بگذارد. همیشه سطح فتنه بالاتر می رود، پایینتر نمی رود. کلاس درس بالاتر می رود لذا بصیرت باید بیشتر بشود.

از خوابتان بلند شوید به حسین کمک کنید.

  • ۹۵/۰۷/۱۸
  • اینجانب